Konkurs Cambridge- szansa dla uczniów klas pierwszych LO

Proces aplikacyjny

Etap I: Aplikacja online. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2018 r. do godz. 23:59 (czasu polskiego). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. Do udziału w kolejnym etapie zaprosimy około 20 osób, które automatycznie zostaną finalistami konkursu.

Etap II: Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna z członkami CU PolSoc. Rozmowy odbędą się  15 grudnia 2018 r. w godzinach przedpołudniowych w Warszawie. Na ich podstawie komisja wybierze 5 lub 6 uczniów, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu.

Etap III: Druga rozmowa kwalifikacyjna z reprezentantami LAS. Rozmowy odbędą się 15 grudnia 2018 r. po południu w Warszawie.
Oficjalna ceremonia zakończenia konkursu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się w Warszawie tego samego dnia.

„Cambridge cLASs” to konkurs stypendialny kierowanym do uczniów I klas polskich szkół ponadgimnazjalnych. Każdego roku dwójka laureatów otrzymuje stypendia ufundowane przez Leysin American School (LAS) w Szwajcarii, które pokrywają koszty dwuletniego cyklu nauki, zakwaterowania i wyżywienia w LAS. Stypendyści kończą szkołę średnią, zdając maturę miedzynarodową IB (International Baccalaureate), która ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach na świecie. Laureat trzeciej nagrody zostaje zaproszony do udziału w LAS edge, trzytygodniowym programie szkoły letniej w Szwajcarii.

Organizatorem konkursu jest Cambridge University Polish Society (CU PolSoc).

Sczegóły na http://www.cambridgeclass.pl