I Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów za nami

Zmiany zachodzące w edukacji to nie tylko nowe podstawy programowe z przedmiotów, likwidacja gimnazjów czy dłuższy cykl nauczania w szkole średniej. Konieczne są również zmiany dotyczące egzaminów końcowych, a co za tym idzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy tuż przed terminem tych egzaminów. Jaworzniccy ósmoklasiści otrzymali taką możliwość podczas I Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego Time for English!

20 szkół podstawowych, 20 nauczycieli-koordynarorów szkolnych, 432 uczestników – uczniów klas ósmych miasta Jaworzna, 71 laureatów etapu szkolnego i 65 uczestników finału to imponujące liczby, które dotyczą zorganizowanego z inicjatywy doradcy metodycznego z zakresu języków obcych – Anny Pławeckiej – I Miejskiego Konkursu Języka Obcego dla Ósmoklasistów Time for English! pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, a współorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nayczycieli „WOM” w Katowicach i Wydział Edukacji w Jaworznie.

Pierwszy etap konkursu odbył się 28 stycznia 2019 roku i polegał na rozwiązaniu testu składającego się z typowych zadań egzaminacyjnych, jakie czekają pierwszy rocznik nowych klas ósmych w kwietniu. Test przeprowadzili nauczyciele – koordynatorzy szkolni w każdej szkole podstawowej o tej samej godzinie. Po sprawdzeniu testów nauczyciele angliści szkół podstawowych wytypowali laureatów etapu szkolnego, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w finale miejskim.

Finał miejski odbył się podczas Zmagań Konkursowych z LO2 w dniu 20 marca 2019 roku. Obok konkursów z matematyki dla gimnazjalistów i ósmoklasistów oraz konkursu z języka angielskiego dla gimnazjalistów, ósmoklasiści rozwiązywali podobny do poprzedniego test obejmujący typowe zadania egzaminacyjne, jednak o podwyższonym stopniu trudności. Laureaci etapu szkolnego poradzili sobie świetnie z niełatwymi ćwiczeniami egzaminacyjnymi i rywalizacja była dość wyrównana.

Jury konkursowe składające się z nauczycieli anglistów II LO oraz wybranych nauczycieli anglistów ze szkół podstawowych po sprawdzeniu zakodowanych prac wyłoniło następujących zwycięzców:

1 miejsce:        Ada Czerwińska SP 7, uczennica Pani Katarzyny Jochymek

2 miejsce:        Martyna Bednarz SP 2, uczennica Pani Ksymeny Krupińskiej-Pluty

3 miejsce:        Julia Gromala SP 2, uczennica Pani Ksymeny Krupińskiej-Pluty

1 wyróżnienie: Michał Węgrzyn SP 1, uczeń Pani Barbary Ziółko

2 wyróżnienie: Alicja Janusz SP 2, uczennica Pani Ksymeny Krupińskiej-Pluty

3 wyróżnienie: Kacper Kowal SP 7, uczeń Pani Katarzyny Gryzik

Zwycięzcy otrzymali bardzo cenne nagrody ufundowane przez Wydział promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie, RODN „WOM” w Katowicach i Wydawnictwo Nowa Era.

Nagrody i gratulacje otrzymali od Dyrektor II LO im. Czesława Miłosza w Jaworznie – Małgorzaty Szafrańskiej, która również ufundowała pamiątkowy medal za zdobycie I miejsca w konkursie, dr Barbary Czwartos – konsultanta RODN „WOM” w Katowicach, doradcy metodycznego z zakresu języków obcych – Anny Pławeckiej i reprezentantki Wydawnictwa Nowa Era – Sandry Pawlusińskiej. Wśród zaproszonych gości Wydział Edukacji reprezentował Inspektor Tomasz Dudek.

Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów finału rozdano także gadżety dla laureatów etapu szkolnego ufundowane przez Wydawnictwo Nowa Era. Był to konkurs, dzięki któremu zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Wszystkim finalistom, laureatom, uczestnikom konkursów i pozostałym ósmoklasistom życzymy samych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *