Program FLEX 2019/2020 – szansa na darmową edukację w USA

W imieniu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zwracamy się z prośbą o przekazanie uczniom informacji o możliwości udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2019/2020. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych i drugich liceum/technikum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.

Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 26 lat w programie FLEX uczestniczyło ponad 27 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów.

W poprzedniej edycji Programu FLEX otrzymaliśmy ponad 2600 zgłoszeń. Po rekrutacji 43 polskich uczniów otrzymało szansę wyjazdu do USA. Nasi stypendyści mieszkają w różnych stanach: od Kalifornii po Georgię, od Teksasu po Minnesotę. Chodzą do różnych szkół średnich, biorą udział w zawodach sportowych, udzielają się w wolontariacie. Ten rok będzie dla nich niezapomniany. Na naszym profilu FLEX Poland można śledzić ich losy.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

• Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA

• Miesięczne stypendium na własne wydatki

• Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku

• Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej

• Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce

• Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej)

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej i drugiej klasy liceum/technikum, który:

• ma polskie obywatelstwo;

• urodził się między 15.07.2001 a 15.07.2004 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2001-15.07.2005);

• zna język angielski w stopniu komunikatywnym;

• spełnia wymogi dot. uzyskania  wizy USA oraz nie spędził więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA

Zachęcamy również osoby niepełnosprawne do udziału w Programie

Aplikuj online do 16 października

Więcej:     http://americancouncils.pl/programs/future-leaders-exchange/